• Київ,
    Вознесенський узвіз, 23а
  • Пн-Пт: 9:00-18:00

  • Сб, Нд – Вих.

Що таке тендер?

Поняття «тендер» є узагальненим. За своєю суттю це публічні торги, на яких відбувається конкурентна боротьба на поставку товару або послуг для великого замовника. В якості останнього, як правило, виступає державна структура. Тендерна система дозволяє замовнику знайти кращого виконавця на вигідних умовах, для бізнесу - отримати платоспроможного клієнта. Більш того, участь в тендері - це чудовий інструмент для обох сторін розпочати співпрацю на взаємовигідних умовах, минаючи всі корупційні схеми.


З 2016 року в Україні держзакупівлі проводяться на авторизованих веб-майданчиках, які охоплює система Prozorro. За типом заявок аукціони можна умовно розділити на три види: товарні, які надають послуги, або ті, що виконують роботи. Існує класифікація закупівель за їхньою вартістю. Граничні цінові «пороги» визначає відповідний закон України. Вони можуть бути допороговими (коли послуги і товари, плановані для придбання, не перевищують 200 000 грн., а роботи - 1,5 мільйона грн.), надпороговими (тобто перевищують вищевказану вартість).Як стати учасником торгів?

Щоб брати участь в тендері спочатку необхідно подати заявку. Замовник формулює її на підставі своїх вимог, а потім публікує на обраному в системі Prozorro майданчику. В оголошенні необхідно вказувати:
• Розписані до дрібниць вимоги до предмету закупівлі (наприклад, кількість товару, що поставляється, його технічні характеристики, та таке інше).
• Також детально розписані вимоги до виконавців: (наприклад, щоб в документах була вказана кваліфікація, наявний досвід, місце знаходження, інші деталі).
• Детально описані критерії, за якими, власне, і буде відбуватися відбір постачальників.
Обов'язково замовник повинен вказати терміни, в межах яких постачальники можуть відгукнутися на його оголошення, також свої особливі вимоги до майбутніх пропозицій, якщо такі є.
Щоб взяти участь в тендерах в якості постачальника або виконавця підприємству необхідно зареєструватися на одному з веб-майданчиків Prozorro. Після чого здійснюється пошук відповідного аукціону, а потім надається пропозиція у вигляді пакету документів.
В період збору заявок всі учасники мають право уточнювати у замовника деталі його заявки. По ходу спілкування може виникнути потреба у внесенні до документації різних коригувань. Про це всі учасники тендера сповіщаються додатково. При цьому відповідно збільшується термін подачі документації виконавців. Після ознайомлення з новими умовами учасники можуть як підтвердити свою подальшу участь, так і взагалі вийти з торгів.
Успішним завершенням аукціону вважається, якщо в допороговій закупівлі брав участь хоча б один постачальник, а в надпороговій - не менше двох. Якщо дані умови не були дотримані, тендер автоматично скасовується.

Як проходить аукціон?

У призначений день і час відбувається оприлюднення запропонованих учасниками цін, автоматичне сортування їх від більшої до меншої. Далі виконавцям надається можливість знизити свої ціни до максимально можливих. При цьому в онлайн-режимі можна відстежувати проходження тендеру щодо змін цін в пропозиціях або за учасниками, що залишились.
Наступний етап - відкриття всіх пропозицій, що брали участь у торгах, на загальний огляд. Стають видними не тільки запропоновані ціни, а й умови та вся документація постачальників.
Замовник починає розглядати пропозиції з найменшою вартістю, оскільки це економічно вигідно. При повній відповідності пропозиції всім заявленим вимогам, цей учасник оголошується переможцем, а інші пропозиції можуть залишитися взагалі без уваги. На цьому торги вважаються завершеними.
Якщо ж усі заявки були розглянуті, а переможець так і не був визначений, тендер вважається скасованим.

Закриття торгів

Щоб держзакупівля вважалася закритою важливо пройти останній етап тендеру. Він полягає в підписанні двосторонньої угоди між замовником й переможцем - виконавцем або постачальником.
Спочатку розсилаються всім учасникам повідомлення про завершення тендеру та його результати. Після чого протягом певного часу кожен з них має право попросити роз'яснити прийняте рішення. Якщо в ході торгів були помічені порушення законодавства або виникають сумніви щодо правомірності прийнятого рішення, можна подати скаргу в Антимонопольний комітет України.
При відсутності нарікань та скарг між замовником і обраним виконавцем підписується угода, та починається співпраця.
Оскільки торги проводяться на загальнодоступному онлайн-майданчику спостерігати за проведенням держзакупівель може будь-яка людина. Це допомагає в антикорупційній боротьбі, а також значно розширює можливості для розвитку малого та середнього бізнесу в країні.

Професійна допомога

Нерідко учаснику аукціонів не вдається стати переможцем, отримати бажане замовлення через відсутність досвіду та відповідних знань, необхідних для участі в даному заході. Компанія Sirius пропонує свої послуги з супроводу тендерів «під ключ». Професійна допомога ніколи не буває перешкодою, навіть навпаки, кваліфіковані фахівці зроблять все швидко, якісно для успішного кінцевого результату, тим самим заощадивши час й бюджетні кошти клієнта. Послуги професіоналів компанії Sirius, це гарантія надійності, безпеки, оперативності, високій ефективності за доступною вартістю.

Замовити дзвінок