• Київ,
    Вознесенський узвіз, 23а
  • Пн-Пт: 9:00-18:00

  • Сб, Нд – Вих.

Перевірка тендерних документів

Державний тендер в Україні проводиться за допомогою електронної системи Прозорро. Це ефективний метод вибору найбільш вигідної пропозиції на поставку будь-яких товарів або виконання послуг. Перемога в такому аукціоні відкриває нові перспективи для будь-якого бізнесу (малого, середнього, великого). Переможець отримує довгострокове замовлення, а при якісному його виконанні, перспективного клієнта, здатного оплачувати подальшу співпрацю.

Якщо раніше торги проводилися з можливістю особистих домовленостей, то сьогодні усі корупційні схеми виключені. Механізм закупівель став максимально прозорим та, конкурентно здоровим. Всі пропозиції, що виставлені на веб-майданчику, видно не тільки учасникам тендера, а й будь-якому представнику громадськості. Навіть при виявленні помилок в заявках або незгоду з результативними рішеннями Замовника виконавець має право оскаржити їх в суді.Правильно складена документація

Щоб виграти тендер для постачальників-виконавців умов Замовника мало просто представити на тендер цікаву та вигідну пропозицію. Правильно складена документація – це вже 50% успіху. Справа в тому, що електронна система при надходженні заявок відсіває відразу ж ті, в яких допущені помилки при оформленні. А тому, нерідко трапляється, що найвигідніша пропозиція виконавця за ціною, високоякісними послугами або товару, навіть «не доживає» до моменту її розглядання Замовником.

Щоб зробити все правильно, скласти кожен папір відповідно до законодавчих вимог, необхідні досвід участі в тендерах, чітке знання всіх правил, професійний підхід. Оскільки система Прозоро ще дуже молода, багато компаній-учасники торгів не мали можливості набуття досвіду та спеціальних знань в цій області, відповідно, ризики програти на торгах вкрай високі.

Вихід з такої ситуації досить простий. Потрібно лише вчасно звернутися за допомогою до фахівців-юристів, які допоможуть скласти пакет документів або зроблять ретельну перевірку вже готових, виправлять некоректні моменти в них.

Першочергові документи для подачі на тендер

Підготовка пакету документів для заявки на участь в держзакупівлі починається з оформлення паперів кваліфікаційного характеру. Від Замовника необхідна подача одного з трьох вимог, в яких повинні бути вказані: наявність МТБ (мат. тех. бази) або обладнання, кваліфікованих досвідчених співробітників (для надання послуг), документів, що підтверджують досвід та якість аналогічних замовлень, які вже були виконані раніше.

Всі документи слід подавати одночасно зі сформованою тендерною пропозицією. Потенційним постачальникам / виконавцям на всю підготовку дається до десяти днів. Аукціон проводиться швидко. Тому діяти потрібно в умовах обмеженого часу. А для отримання однієї лише довідки нерідко доводиться витрачати тиждень, а то й усі десять днів. Як бачимо, швидко підготувати документацію для участі в тендері під силу лише професіоналам, які добре розбираються в усіх нюансах такого заходу.

Які довідки необхідні для прийняття заявки?

Закон України «Про державні закупівлі» передбачає наявність певних довідок у потенційного виконавця, без яких замовник може відкинути заявку. Для обов'язкового подання необхідні довідки про відсутність:
• заборгованості зі сплати податків, зборів;
• участі у корупційних схемах;
• залучення до відповідальності за тендерні махінації;
• судимості;
• зв'язку з замовником;
• факту банкрутства підприємства виконавця;
• інформації про виконавця в єдиному державному реєстрі.

Деякі довідки, зважаючи на обмежений термін дії, неможливо отримати заздалегідь. Про це також важливо пам'ятати, оформляючи пакет документів для держзакупівлі. Існує цілий ряд проблем, з якими може зіткнутися потенційний постачальник при зборі документів. Сюди відносяться як нестача часу, так і витрата моральних, фізичних ресурсів. Словом, вирішити задачу правильно, в покладений термін під силу тільки фахівцеві, юристу, який має досвід роботи з тендерними майданчиками. Далеко не кожна фірма, компанія має в своєму штаті такого співробітника.

Як же підвищити шанси на перемогу?

Заощадити найдорогоцінніший ресурс – свій особистий час, підвищити шанси на перемогу в аукціоні до максимуму, допоможе компанія Sirius Law Firm, що спеціалізується виключно на юридичному супроводі тендерів. У прайс послуг фірми входять: оформлення довідок, заявок в найкоротші терміни, перевірка й аналіз тендерної документації, юридична консультація, представлення інтересів замовника в спірних ситуаціях, оскарження дискримінаційних вимог і неправомірних рішень, супровід клієнта до підписання договору між переможцем-постачальником та замовником.

Відразу після оформлення клієнтом заявки компетентні співробітники нашої компанії приступають до роботи. Напрямок та вартість тендера не впливають на якість й швидкість виконуваних нами робіт. У складеному договорі обов'язково страхуються всілякі ризики. Для кожного клієнта ми намагаємося максимально спростити завдання, зробивши складні тендерні процедури максимально зрозумілими й простими.

Прийнятна вартість послуг, оперативність, надійність, безпека, ефективність, індивідуальний підхід - все це гарантується компанією при підписанні договору про співпрацю. Ми працюємо в сфері держзакупівель вже більше чотирьох років, провели угод на загальну суму 4 млрд. грн., виграли 90% тендерів. Ми не порушуємо встановлених термінів, гарантуючи якість роботи незважаючи на суму й тендерний напрямок.

Замовити дзвінок