• Київ,
    Вознесенський узвіз, 23а
  • Пн-Пт: 9:00-18:00

  • Сб, Нд – Вих.

Як знайти нішу для участі у тендерах

Ось уже майже п'ять років Україна користується електронною системою державних закупівель ProZorro, яка забезпечує обом сторонам учасників торгів прозорі та конкурентні умови. Крім того, наразі процедура пошуку ніші для участі у тендері значно спростилася. Для цього потрібно лише розібратися в технічних тонкощах та зрозуміти, як це працює.Як здійснюється пошук?

Вся система ProZorro є централізованою державною базою даних. Доступ до неї забезпечується за рахунок приватних інтернет-майданчиків з торговим напрямком, які мають офіційну (попередню) акредитацію. Тому для отримання доступу до загальної бази даних необхідно зареєструватися, створивши особистий кабінет на одному з них.

Пройшовши нескладну процедуру реєстрації в Прозорро, новий учасник може розпочати пошук відповідних торгів. Наприклад, майданчик SmatTender.biz надає одразу доступ до пошуку на спеціальній сторінці, де у відповідному рядку достатньо ввести назву або номер тендеру. А далі робити вибір у наданому системою списку.

Для зручності та більшої ефективності пошукової процедури багато майданчиків надають можливість «фільтрувати» результати за певними критеріями:
• За кодом ЄДРПОУ замовника.
• За кодом предмета закупівлі, затвердженим та прописаним в офіційному класифікаторі.
• За статусом закупівлі, видом закупівлі.
• По регіону проведення (адреса замовника, постачання).
• За основними датами проведення аукціону.

Для швидкого доступу до системи зареєстрованого користувача відкрито можливість настроювання та збереження власних фільтрів. Однією з головних умов швидкого та ефективного пошуку є визначення предмету закупівлі та його коду відповідно до офіційної класифікації.

Як знайти найкращий тендер?

Щоб не пропустити відповідний варіант державної закупівлі, важливо регулярно проводити моніторинг на електронних майданчиках Прозорро. Також існує ще кілька способів не пропустити потрібний аукціон та вчасно подати усі документи.

Багато електронних майданчиків намагаються щодня анонсувати закупівлі системи ProZorro на своїх сторінках. Тому не буде зайвим підписатися на їхні розсилки та дайджести. Більше того, вони часто займаються адресним розсиланням (на e-mail) добірок цікавих лотів. Щоб відслідковувати галузь, що цікавить, достатньо всі ці розсилки кастомізувати.

Ще один спосіб моніторингу – соціальні мережі. На сторінках популярних мереж зазвичай теж анонсуються лоти.

Для потенційних учасників завжди відкривається телеграм-бот. Сьогодні месенджери вже перетворилися на самостійні мережеві напрямки. У них досить просто налаштовується автоматичне отримання добірок тендерів області, що цікавить.

Консультації персональних менеджерів – ще один спосіб пошуку відповідного аукціону. Ці послуги надаються тендерними майданчиками. Менеджери звертатимуть увагу клієнта на потенційно вигідні торги.

Заздалегідь побачити, а потім ретельно підготуватися до майбутнього тендеру, можна в розділі Плани держзакупівель. Ще деякі майданчики надають можливості налаштувань спеціальних інструментів, які автоматично виявлятимуть відповідні тендери з наступним повідомленням про них зареєстрованому користувачеві.

Загалом публічні закупівлі становлять сотні мільярдів гривень, тому знайти відповідний варіант завжди є можливість як для великих компаній, так і для представників середнього чи малого бізнесу. А електронний формат проведення аукціонів забезпечує отримання високобюджетного договору без особливих вкладень у спеціальні рекламні акції

Замовити дзвінок